Máte otázky? Volajte 052 23 88 710 | 0902 903 903 | Píšte na: info@tis.sk

Blog / Syrové vankúšiky

Syrové vankúšiky, tiež ochutené medvedím cesnakom

Zdravé,neúdené syrové vankúšiky z našej Farmy Toporec sú vyrobené z mlieka nadojeného od našich kravičiek. Počas  letnej sezóny sa pasú na voňavých lúkach a tráva, ktorú spásajú je čerstvá a plná vitamínov. 

Mlieko je tak bohaté na množstvo živín a aj výrobky z neho majú preto veľmi lahodnú chuť. Lahodné syrové vankúšiky vyrábame overenými tradičnými postupmi. Syrové vankúšiky sú ručne vyrobené bez pridávania chemických prísad a stabilizátorov. Vankúšiky  vyrábame parením hrudkovitého  syra vyrobeného z čerstvého kravského mlieka.  Hrudku syra nakrájeme a kúsky syra formujeme nad parou horúcej vody. Následne ručne naťaháme hrubšie nite, ktoré necháme schladiť v studenej vode a na krátky čas ich nasolíme v soľnom roztoku. Neskôr po vysušení ich nakrájame na krátke kusy, kroré pripomínajú vankúšiky. Samotná soľ neprenikne dovnútra, zostane len na povrchu urobí hladký povlak a vankúšiky príjemne vŕzgajú pod zubami. Vankúšiky vyrábame solené,  alebo ochutené medvedím cesnakom.

Medvedí cesnak,  ktorým  vankúšiky ochucujeme je ručne nazbieraný v našich Toporeckých lesoch. Jeho zdravotné účinky sú veľmi podobné cesnaku kuchynskému, pretože obsahuje rovnaké zlúčeniny ako klasický cesnak. Medvedí cesnak je oproti kuchynskému cesnaku jemnejší, obsahuje enzými, viac aktívnych liečivých látok a množstvo vitamínu C. Zelené listy medvedieho cesnaku obsahujú chrolofyl, zelený fotosynteticky pigment, v ktorom je ukrytá energia slnka.

Parený syr v tvare vankúšikov obľubujú malí aj veľkí konzumenti, nesmú chýbať pri akejkoľvek príležitosti, na oslave, alebo ako dobrota k večernému filmu. Môžete si ich kúpiť v 200g balení.

Zloženie: Kravské mlieko plnotučné, nepasterizované, syridlo, jedlá soľ. Množstvo tuku v sušine min. 44%. Medvedí cesnak. Uskladňujte v chlade do 6 °C.