Máte otázky? Volajte 052 23 88 710 | 0902 903 903 | Píšte na: info@tis.sk

Blog / Syrová parenica z kravského mlieka

Zdravá neúdená syrová parenica z našej Farmy Toporec je vyrobená z mlieka nadojeného od našich kravičiek.

Zdravá neúdená syrová parenica z našej Farmy Toporec je vyrobená z mlieka nadojeného od našich kravičiek. Počas  letnej sezóny sa pasú na voňavých lúkach a tráva, ktorú spásajú je čerstvá a plná vitamínov. Mlieko je tak bohaté na množstvo živín a aj výrobky z neho majú preto veľmi lahodnú chuť.

 

Lahodnú syrovú parenicu vyrábame overenými tradičnými postupmi. Syrové výrobky sú ručne vyrobené bez pridávania chemických prísad a stabilizátorov, preto sú to 100%-né prírodné produkty. Parenicu vyrábame parením hrudkovitého syra vyrobeného z čerstvého kravského mlieka. Hrudku syra nakrájeme a  kúsky syra dáme roztopiť v horúcej vode. Následne z nej ručne naťaháme pásy syra, ktoré necháme schladiť v studenej vode a na krátky čas ich nasolíme v soľnom roztoku. Neskôr po vysušení tieto pásy zatočíme a  zaviažeme syrovou niťou. 

Parenicu obľubujú malí aj veľkí konzumenti, nesmú chýbať pri akejkoľvek príležitosti, na oslave, alebo ako dobrota k večernému filmu.

 Zloženie:

Kravské mlieko - plnotučné,nepasterizované, syridlo, jedlá soľ. Množstvo tuku v sušine min. 44%. Uskladňujte v chlade do 6 °C.