Máte otázky? Volajte 052 23 88 710 | 0902 903 903 | Píšte na: info@tis.sk

Blog / Srvátkový ovčí syr

Srvátkový Toporecký sýr je jedinečný produkt, s ktorým sa nestretnete nikde inde. Jeho jedinečná sladká chuť pochádza zo srvátky čerstvo spracovaného mlieka na syr.

Jeho jedinečná receptúra, jemná chuť a vyživová hodnota robia z neho zdravú, výživnú, nízkotukovú potravinu. Plnú albumínov, globulínov a minerálov.

Tento náš jedinečný výrobok sme nazvali  - FITNESSYR,

ktorý si už našiel priaznivcov medzi našimi stálymi zákazníkmi. Je to starý výrobok, ktorý sme trochu vylepšili, aby sme ho mohli kvalitne zabaliť a lepšie bez ujmy na kvalite dopraviť k Vám. Pomenovali sme ho moderným názvom FITNESSYR. Je to srvatkový syr, plný bielkovým nazývaných ALBUMÍNY a GLOBULÍNY.

Albumín - plní transportné funkcie v tele, transportuje látky, mastné kyseliny, kovy a iné látky, podstatným spôsobom podieľa na udržovaní onkotického tlaku, ktorý ovplyvňuje prestup látok medzi kapilármi a tkanivami. Vytvára proteinovú (bielkovinovú) rezervu organizmu, slúži ako zdroj aminokyselín pre rôzne tkanivá.
Globulín - je významný z hľadiska obranných funkcii organizmu, najvyznamnejšie sú tz. imunoglobuliny, ktoré sú nositeľmi protilátok v tele schopných zneškodniť škodlivé látky prenikajúcich do organizmu (mikroorganizmov, cudzorodých buniek, jedov a pod.)

 Okrem týchto prednosti skvele chutí tak napríklad na slano s paradajkou a olivovým olejom, ako i na sladko napríklad s malinami alebo čučoriedkami.

 Ľahký aj na večer

Ak aj vy milujete syr, tak toto jedlo bude pre vás ideálne aj na večer. Syr obsahuje minimum sacharidov, a kombinácia tuku s bielkovinami je práve tým, čo hľadáte! Zelenina je vhodná ako príloha hlavne pre zanedbateľné kalórie  - vhodné sú  - surová uhorka, paradajka, ľadový šalát alebo brokolica.